Site Overlay

Hvězdný bazar je cestou, jak se vrátit zpátky do života!

Teď žiju opravdu naplno

Vladimír Markovič žil aktivně, sportoval, měl spoustu zájmů a pracoval jako policista. Úraz v roce 1995 mu však obrátil život naruby. Ze dne na den se stal kvadruplegikem a všechny jeho životní cíle, plány a jistoty byly pryč. Díky lásce a Hvězdnému bazaru se Vladimír mohl vrátit zpět do života.

„Ztratil jsem schopnost sociální interakce …“

Vladimír po úrazu trávil dny doma a jeho jediným společníkem se stal počítač. Dlouhé hodiny trávil hraním počítačových her a zpočátku mu tento způsob života vyhovoval. Bylo pro něj velmi těžké smířit se s následky úrazu, nechtěl s nikým mluvit a nikoho potkávat. I když nabídku volných pracovních míst pro vozíčkáře sledoval, žádné pracovní místo neodpovídalo jeho potřebám. Vrátit se zpět do „normálního“ života mu tak připadalo čím dál těžší a začínal pomalu rezignovat. „Při procházení nabídek zaměstnání jsem pochopil, že po tolika letech nečinnosti jsem ztratil jak znalosti a zkušenosti, tak i schopnost sociální interakce.“ Vladimír popisuje problém mnoha lidí na vozíku. Čím déle jsou tito lidé doma, bez sociálních kontaktů, tím více se prohlubuje propast mezi nimi a společností. Nejen nečinnost a ztráta pracovních návyků, ale také snížené sebevědomí zvyšuje obavu vystoupit z komfortní zóny a změnit svůj životní styl. Objevují se deprese, úzkosti a někdy dokonce sebevražedné sklony.

Za vším hledej …lásku a Hvězdný bazar

Osudovou se stala Vladimírovi nejen láska, ale také Hvězdný bazar. „Před třemi lety jsem začal usilovat o srdce jedné zdravotní sestřičky a věděl jsem, že prostě musím od základu změnit svůj život. Na stránkách vozejkov.cz jsem narazil na inzerát Hvězdného bazaru. Po jeho přečtení jsem si uvědomil, že právě tohle by mohla být cesta, jak se vrátit zpět do života.“ Samozřejmě, že Vladimír bojoval s mnoha obavami, nicméně věděl, že bude-li trávit čas jen doma, nic se v jeho životě nezmění. Takovou odvahou a chutí změnit svůj život k lepšímu, může Vladimír inspirovat nejen lidi po úraze, ale kohokoliv jiného. „Překonal jsem se a do Hvězdného bazaru zavolal. Nastoupil jsem na pozici prodejce ještě tentýž měsíc. Hvězdný bazar je nejen secondhand, ale také tréninkové pracoviště pro vozíčkáře, kterým pomáhá vrátit se zpátky do života. A tak začala moje spolupráce s Hvězdným bazarem a první krok k lepšímu životu.“

Hvězdný bazar pomáhá vozíčkářům vrátit se zpět do života

Hvězdný bazar je charitativní obchod nejen s oblečením z druhé ruky, ale zároveň slouží jako tréninkové pracoviště pro vozíčkáře po poranění míchy. Díky Hvězdnému bazaru získávají vozíčkáři měkké i tvrdé dovednosti, pracovní návyky, vzdělávání, praxi, ale hlavně ztracené sebevědomí. Oblečení do bazaru věnují obyčejní lidé, ale i herci, zpěváci, moderátoři a influenceři. V Hvězdném bazaru seženete široký sortiment lokálních výrobků z chráněných dílen, českých malovýrobců a výrobků s originálním designem. Hvězdný bazar si zakládá na principech sociálního podnikání. Nadpoloviční většinu jeho zaměstnanců tvoří lidé s hendikepem. Veškerý výtěžek z prodeje je reinvestován do provozu a rozvoje obchodu nebo do vzdělávání a podpory pro zaměstnané vozíčkáře.

Teď žiju opravdu naplno

„V Hvězdném bazaru jsem konečně našel sám sebe a začal konečně zase žít. Práce mě naplňovala a můj život dostal smysl. Jednoho dne mi ale zavolala Alena Jančíková, ředitelka České asociace paraplegiků, s nabídkou stáže v pojišťovně Kooperativa. S radostí jsem tuhle nabídku přijal, protože jsem věděl, že mě v životě někam posune. Nakonec to dopadlo tak, že jsem v mzdové účtárně pojišťovny Kooperativa dodnes a jsem spokojený nejen po pracovní stránce, ale hlavně v osobním životě. Tu zdravotní sestřičku, do které jsem se před lety zamiloval a usiloval o její srdce, jsem si před dvěma lety vzal za manželku. No a tím největším štěstím je pro nás to, že jsme před půl rokem přivítali na světě našeho syna. Já teď konečně žiju opravdu naplno!“

Překonejte strach a sami sebe!

Překonejte strach a uvědomte si, že nikdy není pozdě to zkusit!“, motivuje Vladimír ty, kteří zatím nenašli sílu změnit po úrazu svůj život. Vladimír si uvědomuje, jaké štěstí díky Hvězdnému bazaru měl, protože právě tam začala jeho cesta ke štěstí. „Z vlastní zkušenosti můžu potvrdit, že projekt Hvězdný bazar vám může skutečně pomoct. Hvězdný bazar je cestou, jak se vrátit zpátky do života!“.

Pokud vás projekt Hvězdného bazaru zaujal, není nic jednoduššího, než jednu z našich poboček navštívit.