Site Overlay

hvězdný tým

vedení projektu

Tereza Petrboková

pracovní terapeutka a vedoucí prodejny Sokolovská

Absolvovala jsem školu s ekonomickým zaměřením, pak jsem se věnovala administraci a organizaci kurzů. Práce mi ovšem nepřinášela dostatečné vnitřní naplnění. Již dlouhou dobu mě zajímaly secondhandy, a to nejen kvůli krásným kouskům, ale také díky ekologičnosti a udržitelnosti materiálů. Po zkušenostech s dobrovolnictvím na různých projektech na Filipínách mi ani neziskový sektor rozhodně nebyl cizí. Když se naskytla možnost propojit tyto dvě věci, neváhala jsem ani chvíli. Hvězdný bazar byl pro mě jasnou volbou.

Tomáš Milon

marketingový specialista

S projektem Hvězdný bazar jsem propojený již dlouho, když jsem ho jako první vedoucí spolu otevíral. Později jsem se přesunul do soukromého sektoru, ve kterém jsem dodnes. Během pandemie jsem měl dost času přemýšlet a dospěl jsem k rozhodnutí, že chci opět dělat něco smysluplného a tak jsem rád, že jsem se mohl zase alespoň částečně zapojit do tohoto super projektu.

Dominika Hladká

visual merchandiser

Na vozíku jsem od roku 2018, kdy jsem ochrnula po změně léčby roztroušené sklerózy. Předtím jsem byla velmi aktivní, ráda sportovala, cestovala a milovala kulturu. Vystudovala jsem oděvní design. Práce pro Hvězdný bazar je pro mě výzvou a příležitostí, jak být užitečná. Líbí se mi přidaná hodnota projektu – pracovní možnost pro handicapované, recyklace, udržitelná móda, spolupráce s chráněnými dílnami a lokálními dodavateli. Budu ráda, když se podaří z bazaru vytvořit příjemné místo, kam se budou lidé rádi vracet.

prodejci

Petra Ptáčníková

prodejce

Na vozíku jsem od roku 2017. Ráda kreslím, maluji na plátno a věnuji se nejrůznějším ručním pracím. Studovala jsem restaurování textilií na VŠCHT, následně pracovala jako restaurátorka a ráda bych se k tomu zase jednou vrátila. I vzhledem k práci s textilem jsem vůbec neváhala přijmout nabídku Hvězdného bazaru. Ráda zajdu na zajímavou výstavu, dobrý film nebo do divadla. Dlouho jsem se věnovala józe, QiGongu. Jezdím na koni, plavu a stále se rozhlížím, co mohu ještě vyzkoušet.

Veronika Šimonová

prodejce

Na vozíku jsem již delší dobu kvůli roztroušené skleróze, ale považuji se za šťastnou a spokojenou. Bydlíme v Neratovicích. Mám třináctiletého syna, který mi dělá velkou radost ve škole i svými úspěchy ve sportovním tanci. Neodmyslitelnou součástí naší domácnosti je také asistenční fenka Ina, můj nenahraditelný parťák, který je se mnou vždy a všude. S velkou radostí a chutí jsem přivítala možnost pracovat pro Hvězdný bazar, moc se na to těším.

Andrea Folwarczná

prodejce

Na vozíku jsem od roku 2018. Mám ráda lidi a zvířata, nejvíce psy a přírodu. Ráda si přečtu pohodovou knihu. Také se věnuji psaní, píšu prózu i básně. Zajímám se o módu, to je můj velký koníček. Těším se na to, až ji budu nabízet zákazníkům ve Hvězdném bazaru, což byl i jeden z hlavních důvodů, proč jsem se pro tuto práci rozhodla.

Petr Pokorný

prodejce

Na vozíku jsem od roku 2016 po nepodařeném skoku do vody na dovolené. Rád navzdory handicapu sportuji, vyzkoušel jsem splouvat Vltavu, jezdit na handbiku, potápět se, lyžovat. Také jsem se zúčastnil taneční soutěže StarDance.  Myslím si, že jsem usměvavý, pozitivní a komunikativní. Rád pracuji v kolektivu. Vzhledem k tomu, že se mi po úrazu podařilo najít pouze sezonní práci, tak se moc těším na tuto novou příležitost ve Hvězdném bazaru. Chci se aktivně zapojit, protože mi projekt zkrátka dává smysl.

Ivana Slobodová

prodejce

V obchodě jsem pracovala 15 let, kdy jsme se sestrou provozovaly síť obchodů s kosmetikou. Poté jsem pracovala dlouhou dobu ve státním podniku, kde byly ovšem nároky na zaměstnance příliš vysoké. Když se naskytla možnost pracovat ve Hvězdném bazaru, byla jsem ráda, že se mohu vrátit zpět do prostředí prodejny a zároveň vykonávat činnost, která mi dává smysl. Těší mě, že mohu svým kolegům usnadnit práci na obchodě a že mohu pracovat s lidmi, kteří mi dávají více, než si sami myslí.

Zuzana Mornstajnová

prodejce

Na vozíku jsem od r. 1980. Invalidní vozík se stal mou nedílnou součástí až vlastně přirozeností. Pohyb na invalidním vozíku mi umožnil nejen vystudovat např. střední školu, ale také se naučit řemeslo a později vše uplatnit v zaměstnání ve státní sféře i podnikatelské. Dalším bonusem – tzv. velkou výzvou a zároveň koníčkem v mém životě je můj 15letý syn. Jsem velký optimista. Ráda se učím novým věcem a novým poznatkům a tím je právě i práce ve Hvězdném Bazaru, který nabízí širokou škálu možností a zároveň přináší pestrost a rozmanitost každého dne všem, kdo byť jen nakouknou.

Dana Adámková

prodejce

Na vozíku se pohybuji už 6 let po zánětu míchy. Díky práci ve Hvězdném bazaru se cítím být zase „platným“ člověkem. Mám ráda lidi, zvířata a přírodu. Ve volných chvílích šiji a háčkuji. Raduji se z maličkostí a vážím si všeho dobrého. Razím heslo, že život je hezký i na vozíku, má-li člověk kolem sebe prima lidi.

Vladimír Markovič

prodejce

Na vozíku jsem po úrazu již více než dvacet let. Po dlouhém a tehdy neúspěšném hledání činnosti, kterou bych vyplnil svůj čas, moje odhodlání na dlouhou dobu vyprchalo. Byl jsem doma a mou hlavní zábavou byly počítačové hry. Práce ve Hvězdném bazaru mě posunula nejen v pracovní, ale i v osobní rovině (nyní mám vlastní rodinu), umožnila mi vrátit se zpět mezi lidi a připravit se na budoucí zaměstnání.

Petr Fila

prodejce

Na vozíku jsem 11 let po nezdařeném skoku do bazénu. Před úrazem jsem hodně sportoval a rád sportuji i nyní. Často jezdím na lehokole a chodím jednou měsíčně tančit do Roztančených koleček. K práci mě postrčila rodinná situace, potřeboval jsem změnu. Když přišla nabídka začít pracovat jako prodejce ve Hvězdném bazaru, neváhal jsem. Znám pár přátel, které práce v bazaru posunula do dalšího zaměstnání, a já bych se k nim rád přidal.

Markéta Pospíšilová

prodejce

Po úrazu jsem od roku 2014. Na vozíku jsem strávila přibližně jeden rok. Již před příchodem do Hvězdného bazaru jsem sama už od nácti navštěvovala secondhandy. Jsem ráda, když již nepoužívaný kousek najde další využití. Líbí se mi, že CZEPA a Hvězdný Bazar pořádají neustále nějaké akce a člověk může vidět zase něco nového a setkávat se s lidmi.

Daniel Vomáčka

prodejce

Narodil jsem se v Praze do celkem nefunkční rodiny, což rozjelo kolotoč špatných událostí a  rozhodnutí, který “vyvrcholil” před cca deseti lety vážným úrazem. Po téměř dvou letech v nemocnici se mi i díky sociální pomoci podařilo postavit se zpět na nohy a  když přišla možnost pracovat v Hvězdném bazaru, neváhal jsem ani minutu – práce s lidmi i  oblečením mě moc baví, navíc ale mít možnost pomáhat těm s poškozením míchy při pracovních  úkonech mě naplňuje.  

Udržovatelnosti, životu a lidem zdar! 


bývalí prodejci

Jitka Petřkovská

Hvězdný bazar, kam jsem šla pracovat hned po škole, mi velmi pomohl nastavit si pevný režim a vyzkoušet si, co vzhledem ke svému handicapu zvládnu. Kolik dní chodit do práce, kolik hodin usedět, jak zvládnu dojíždět. Hned po práci v Hvězdném bazaru jsem šla pracovat do firmy Metrostav, kde jsem dodnes spokojena na pozici odborného referenta pro ekonomicko-správní obory.

Robin Beránek

Do Hvězdného bazaru jsem šel pracovat asi po pěti letech od úrazu, do té doby jsem nepracoval. Projekt pro mě bezezbytku splnil svůj účel, dal mi praxi a posunul mě dál v pracovní kariéře. Hned po práci v Hvězdném bazaru jsem šel pracovat do Datartu a nyní pracuji v Rohlik.cz. Na Hvězdný bazar mám jen ty nejlepší vzpomínky.

Aleš Zelený

Na Hvězdný bazar vzpomínám hodně pozitivně, je to podle mého názoru opravdu projekt, který dokáže výrazně pomoci, rozšířit obzory, a zlepšit komunikační i jiné dovednosti. Pro mě to byl především opravdu ten kontakt se zákazníky, co mě posunulo dále.

Adéla Krauzová

Hvězdný bazar byl mojí první pozicí po škole a jednalo se pro mě o ideální pracovní začátek, start kariéry, vzhledem k tomu, že vše bylo přizpůsobeno mému handicapu. Oceňuji, že jsem nabrala nové zkušenosti a poznala nové lidi. Hned po ukončení účasti v tomto projektu jsem šla pracovat na běžné pozice do administrativy a úspěšně pracuji dodnes.

Veronika Kolářová

Dnes pracuji jako systémová administrátorka. Pracovat na běžnou pozici jsem šla hned po skončení tréninkového zaměstnání v Hvězdném bazaru. Pozice, která pro mě byla první pozicí mezi lidmi (předtím jsem pracovala jen z domova), mě naučila zejména lépe komunikovat, což je velmi důležité.

Jaroslav Filsák

Dnes pracuji ve společnosti Medico, na Hvězdný bazar vzpomínám rád. Dal mi zkušenosti s přímým prodejem, s komunikací se zákazníkem, určitý vhled do dalších náležitostí, které se prodeje týkají, jako účetnictví, uzavírání partnerství atd. S kolegy z HB jsem pořád v kontaktu.

V Hvězdném bazaru dále pracovali:

Zuzana Pavlíčková, Radmila Krčmářová, Lukáš Vlk, Jiří Seman, Patrik Košák