Site Overlay

Používáme ekologicky šetrnou drogerii

A proč? V první řadě nás určitě napadne: „Šetří životní prostředí“. Zamysleme se trochu více a dostaňme se tak lehce pod povrch.

Přínosy ekologicky šetrných prostředků

Výroba ekologických prostředků je sama o sobě šetrnější a celé průmyslové odvětví je tak čistší.
Ekologicky šetrné prostředky, které putují spolu s nečistotami do odpadní vody, ji nezatěžují tolik jako některé „drastické“, které se v čistírnách odbourávají jen velmi těžko. Bakterie v čistírnách, které mají za úkol rozkládat chemické sloučeniny, to prakticky zabíjí a reálně potom rostou náklady na čištění a zbytky čistících látek poté míří do ekosystému. V neposlední řadě ekologicky šetrné prostředky také šetří zdraví lidí, kteří s nimi pracují. Zbytky čisticích látek vytěkávájí do ovzduší uklízených prostor a z toho je zřejmé, že šetrnější prostředky jsou zároveň i zdravější pro všechny, kdo se pohybuje v uklízených prostorách.

Jsme v tom taky

Dneska už je v mnoha domácnostech zvykem chovat se šetrně ke svému okolí a životnímu prostředí. Tříděním odpadu to začíná, pořizováním věcí (pokud možno) bez obalů a používáním ekologicky nezávadných produktů pokračuje. Slova jako udržitelnost, recyklace, ekologie nám nejsou cizí. Proto i my jsme se rozhodli v naší pobočce používat ekologicky šetrnou drogerii. A protože všechny doplňkové produkty, které nabízíme na prodejně, jsou ryze české produkty, drogerii odebíráme také od české firmy. Tato společnost se zabývá výrobou mycích, čistících a pracích prostředků, ale i kosmetiky a potravinových doplňků. Jejich produkty jsou vyráběny z obnovitelných zdrojů a navíc v koncentrované podobě. To znamená, že z 0,5 litru koncentrovaného výrobku, který od nich dostaneme, naředíme až 5 litrů funkčního výrobku. Takže šetříme množství obalových materiálů, často plastových a dopravu a emise s ní spojené.

Jdete do toho s námi?

Snažíme se myslet na přírodu a budoucí generace a čím více nás bude, tím více dokážeme zmírnit
dopad našeho nešetrného chování. Zkuste se i vy zamyslet nad produkty, které používat v domácnosti a třeba se poohlédnout po nějaké ekologičtější variantě, kterých už je dnes na trhu široký výběr.